ZAPRASZA-MY DO „TRÓJKI”

Moi drodzy!

Czas wakacji powoli się kończy. Dla niektórych to niezbyt radosna wiadomość (dla mnie też), inni już nieco stęsknieni. Zapraszamy Was i waszych Rodziców na uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017. Zaczniemy tradycyjnie Mszą w kościele św Marcina o godz. 16.00. Potem spotkamy się na chwilę pod budynkiem głównym „Trójki” aby przyjąć do naszego grona nowych uczniów i nauczycieli, dowiedzieć się paru ciekawostek dotyczących rozpoczynającego się roku oraz pogadać z przyjaciółmi o tym „wspaniałym czasie dwumiesięcznej rozłąki”. Dzień 1 września to również wspomnienie o tragicznym dla ludzkości czasie II wojny światowej. Nie zabraknie więc chwili zadumy i refleksji związanej z wieloletnią walką naszego narodu z niemieckim okupantem.

Zapraszam Rodziców w dniach 30 – 31 sierpnia do odbierania strojów szkolnych i finalizowania spraw związanych z rekrutacją (np. do podpisania umów cywilno-prawnych dotyczących edukacji). Proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny w tej sprawie przez sekretariat lub bezpośrednio ze mną. Przypominam, iż jednorazowe i bezzwrotne wpisowe na rok szkolny 2016/2016 wynosi: 250zł – szkoła podstawowa i 350zł – gimnazjum. Opłacenie wpisowego stanowi podstawę zawarcia umowy edukacyjnej. Czesne dla uczniów II klasy szkoły podstawowej nie uległo zmianie i wynosi 60zł. Czesne dla I i II klasy gimnazjum nie uległo zmianie i wynosi 100zł miesięcznie. Zasady opłacania wpisowego czesnego zamieściliśmy na stronie internetowej „Trójki' z zakładce informacyjnej „Dla ucznia i rodzica”. Tam też inne ważne i obowiązujące dokumenty godne przeczytania. Wszystkie informacje dostępne są również w sekretariacie szkoły, który jest czynny w godzinach 9.00 – 15.00 a od 29 sierpnia czynny będzie nieco dłużej w godzinach: 8.00 – 16.00.

Uczniowie  1 września otrzymają plany lekcji od swych wychowawców a jeśli wszystko się ułoży, będą one dostępne wcześniej w sekretariacie i zamieszczone na naszej stronie – www.trojka.edu.pl.

UWAGA!

Nowością dla uczniów klasy I Społecznego Gimnazjum będzie możliwość wyboru drugiego języka nowożytnego. Proponujemy język niemiecki lub francuski w wymiarze trzech godzin w tygodniu. Proszę to przemyśleć i zdeklarować się jak najwcześniej (najlepiej 1 września).

Do zobaczenia!

Wasz szef