DZIEWCZYNY W PÓŁFINALE WOJEWÓDZKIM!!!

Dnia 9 listopada 2017 roku w Gąsawie odbyły się zawody powiatowe w unihokeju dziewcząt i chłopców. Jako jedyna szkoła podstawowa z naszej gminy uzyskaliśmy awans do zawodów powiatowych dziewcząt i chłopców co jest już ogromnym sukcesem dla naszej szkoły. Ale jechaliśmy do Gąsawy powalczyć i wcale nie składaliśmy broni przed zawodnikami na co dzień trenującymi hokej na trawie.

Dziewczyny wywalczyły drugi rok z rzędu awans do półfinału wojewódzkiego, który 16 listopada odbędzie się w Lubiewie.

 Nasze dziewczyny uzyskały następujące wyniki:

SP Gąsawa – „Trójka” SSP Żnin 0:0

Trójka” SSP Żnin – SP Gościeszyn 3:0 bramki ( Justyna Jurkowska 2, Paulina Piwańska)

Chłopakom niestety nie udało się awansować. Walczyli jak równi z równym, ale zabrakło szczęścia i skuteczności.

Pierwszy mecz z SP Rogowo zakończył się remisem 1:1, gdzie szkoła z Rogowa oddała nam tylko 2 strzały na bramkę i udało jej się wyrównać. Mieliśmy dużą przewagę w tym meczu i wiele sytuacji, ale niestety nie wykorzystaliśmy ich, jedyną bramkę w tym meczu zdobył Maksymilian Konarski.

SP Rogowo – SP Gąsawa 1:1

SP Gąsawa – „Trójka” SSP Żnin 2:1

Pierwsza połowa:

Mecz nie ułożył się dla nas dobrze, już w pierwszej akcji straciliśmy bramkę po złym ustawieniu obrońców. Parę minut później źle ustawiliśmy mur i straciliśmy drugą bramkę. Później już było tylko lepiej. Chłopcy zaczęli walczyć i atakowali bramkę rywali, Adam Pytlewski strzelił kontaktowego gola i tak zakończyła się pierwsza połowa. Wiedzieliśmy, że remis 2:2 da nam awans do półfinału wojewódzkiego.

Druga połowa:

Mecz na początku był bardzo wyrównany bez żadnych sytuacji podbramkowych, ale z każdą upływającą minutą nasza drużyna stwarzała sobie dobre pozycje do strzelenia bramki, lecz zabrakło parę centymetrów w samej końcówce. Nie wykorzystaliśmy trzech 100% sytuacji i przegraliśmy mecz. Po końcowej syrenie był smutek, łzy, rozpacz, ale trzeba być bardzo zadowolonym z tego faktu, że nie odstępujemy szkołom z halami sportowymi, klasami sportowymi o profilu hokeja.

CHŁOPAKOM NALEŻĄ SIĘ OGROMNE BRAWA

 

NASZĄ SZKOŁĘ REPREZENTOWALI:

Dziewczyny:                                                                                 Chłopacy:

Agata Wyppich kl. VI bramkarka                                             Krystian Chutek kl. VI bramkarz

Paulina Piwańska kl. VI                                                          Maksymilian Konarski kl. VI

Monika Wilk kl. VI                                                                  Adam Pytlewski kl. VI

Izabela Burdzińska kl. VI                                                        Jakub Marciniak kl. VI

Justyna Jurkowska kl. V                                                         Jakub Kowalski kl. VI

Aleksandra Lisiecka kl. V                                                        Miłosz Kranz kl. IV

Patrycja Senger kl. VI                                                            Norbert Pochopień kl. VI

Patrycja Kisłykl. VI

Katarzyna Erdmann kl. VI

Martyna Ryś kl. VI