STO LAT NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 9.11.2018r. w  naszej szkole odbyły się uroczystości z okazji 100-letniej rocznicy Odzyskania Niepodległości. Pani Dyrektor Barbara Lisiecka przywitała przybyłych gości: panów Franciszka Szafrańskiego oraz Stanisława Tokarskiego. O godzinie 11.11 został wspólnie odśpiewany hymn Polski, następnie mogliśmy wsłuchać się w historię Polski, słuchając patriotycznych pieśni, wykonanych przez szkolny chór pod batutą pani Elżbiety Kończal.

Odbył się konkurs wiedzy o Święcie Niepodległości, przygotowany przez klasę VIII wraz z wychowawcą, panią Katarzyną Piasecką – Kowalik. Nastąpiło  również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, związanego z tematyką święta.  Zwieńczeniem uroczystości był bieg uczniów „Trójki” ku czci Stefana Zataja na dystansie 1918 metrów.