II Gminny Konkurs Matematyczny

Dnia 16 kwietnia 2015 r. (czwartek) w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. 750-lecia miasta Żnina o godzinie 12:00 odbył się II Gminny Konkurs Matematyczny dla klas szóstych szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Jan Szczekot, Krzysztof Chmielewski, Bartosz Filipiak i Maksymilian Mońko.

Wszyscy uczniowie w ciągu godziny otrzymali do rozwiązania 4 zadania, w tym 3 zadania otwarte z treścią i jedno zadanie łamigłówka. Poziom okazał się bardzo wysoki i wyrównany, gdyż w dogrywce o drugie i trzecie miejsce walczyło 5 osób w tym Jan Szczekot i Krzysztof Chmielewski. Organizatorzy konkursu postanowili przyznać 3 nagrody rzeczowe za zajęcie pierwszego miejsca i dwóch drugich miejsc. Nasi uczniowie uzyskali trzecie miejsce.