ORSZAK TRZECH KRÓLI PRZESZEDŁ ULICAMI MIASTA – ŻNIN/2016

Serdecznie się kłaniamy Tym, którzy wsparli naszą społecznościową akcję swym przybyciem, dobrym słowem, głosem „na wielbłąda”, działaniem twórczym, śpiewem i modlitwą. Barwne stroje uczestniczących w Orszaku dzieci, wśród nich i naszych uczniów, całych rodzin z parafialnych wspólnot, zauważycie na dołączonych poniżej zdjęciach i filmach.

Czytaj więcej...

ORSZAK TRZECH KRÓLI

W środę 6 stycznia 2016r. do stajenki w kościele pw. św. Marcina w Górze przybył  Orszak Trzech Króli. Ten barwny korowód był niewątpliwą atrakcją dla wszystkich mieszkańców Żnina. Nie zabrakło w nim koni i był również wielbłąd o imieniu Hasan, na którym mogły jechać te dzieci, które sumiennie uczęszczały na roraty. Do orszaku dołączył również  książę Mieszko I z drużyną wojów. Trzej Królowie, jak i sam Herod, w którego postać wcielił się pan Lech Płażewski – nasz nauczyciel historii, wyglądali dostojnie. W uroczystość królowania zaangażowali się także aktorzy z Teatru „Szast-Prast” oraz chór szkolny pod kierunkiem pani Elżbiety Kończal.

Czytaj więcej...

"ORSZAK TRZECH KRÓLI", ŻNIN 2016 - PLAN

 WIELBŁĄD DLA ŻNINA! OTO SPOŁECZNOŚCIOWA AKCJA ZAKOŃCZONA SUKCESEM!

RZADKO SIĘ TO U NAS ZDARZA. TYM BARDZIEJ WIELKIE DLA NAS BRAWA!

JAK PRZYJĄĆ ORSZAK TRZECH MĘDRCÓW

I CAŁĄ KARAWANĘ WAŻNYCH POSTACI NA "GÓRALSKIEJ ZIEMI"?

MIESZKAŃCY-PARAFIANIE! UCZNIOWIE „TRÓJKI”! RODZICE! DZIADKOWIE!

Wielbłąd już w drodze! Liczne telewizje też... ale najbardziej istotne jest zaiste, jak przygotujmy się na to świętowanie. Powędrujmy więc tłumnie z Trzema Królami, odszukajmy zagubionego wśród tłumu Maga Czwartego, spotkajmy się z Herodem, Dobrawką i Mieszkiem, św. Faustyną, pastuszkami, aniołkami... kolędnikami. Przypnijmy białe kokardy na okoliczność odnowy przyrzeczeń i zanurzmy swe dłonie w zabytkowej, marcinowej chrzcielnicy czyniąc znaki przed obliczem Boga i Świętej Panienki (wszak rocznica chrztu Polski wielka). Pod kościołem św Marcina zaśpiewajmy Dziecinie i Świętej Rodzinie oraz Ich gościom.

OTO NASZ PLAN – ORSZAK KRÓLA KACPRA

Spotkanie o godz.12.30 pod św. Marcinem.

Czytaj więcej...

ORSZAK TRZECH KRÓLI - WIELBŁĄDA JUŻ MAMY!

DZIĘKI!

TO BYŁA WARTOŚCIOWA

SPOŁECZNOŚCIOWA AKCJA ZAKOŃCZONA SUKCESEM!

RZADKO TO ZDARZA SIĘ W ŻNINIE.

TYM BARDZIEJ WIELKIE DLA NAS BRAWA!

WIELBŁĄDA JUŻ MAMY! OK! CZAS POMYŚLEĆ JAK PRZYJĄĆ ORSZAK MĘDRCÓW I CAŁĄ KARAWANĘ

WAŻNYCH POSTACI NA "GÓRALSKIEJ ZIEMI"?

MIESZKAŃCY-PARAFIANIE! UCZNIOWIE „TRÓJKI”! RODZICE! DZIADKOWIE!

Czytaj więcej...

Orszak Trzech Króli; Żnin 6 stycznia 2016

Miło nam zakomunikować, że Królewskie Kolędowanie w Żninie zostało przyjęte i wpisane do Ogólnopolskiej Fundacji Orszaku Trzech Królu z siedzibą w Warszawie.

W związku z tym możemy uczestniczyć w wielu przedsięwzięciach także pomysłach, konkursach o zasięgu ogólnopolskim. Np. możemy zagrać o „żnińskiego” wielbłąda.

orszak.org/konkursy

https://www.facebook.com/Orszak.Trzech.Kroli/

Czytaj więcej...