"ORSZAK TRZECH KRÓLI", ŻNIN 2016 - PLAN

WIELBŁĄD DLA ŻNINA! OTO SPOŁECZNOŚCIOWA AKCJA ZAKOŃCZONA SUKCESEM!

RZADKO SIĘ TO U NAS ZDARZA. TYM BARDZIEJ WIELKIE DLA NAS BRAWA!

JAK PRZYJĄĆ ORSZAK TRZECH MĘDRCÓW

I CAŁĄ KARAWANĘ WAŻNYCH POSTACI NA "GÓRALSKIEJ ZIEMI"?

MIESZKAŃCY-PARAFIANIE! UCZNIOWIE „TRÓJKI”! RODZICE! DZIADKOWIE!

Wielbłąd już w drodze! Liczne telewizje też... ale najbardziej istotne jest zaiste, jak przygotujmy się na to świętowanie. Powędrujmy więc tłumnie z Trzema Królami, odszukajmy zagubionego wśród tłumu Maga Czwartego, spotkajmy się z Herodem, Dobrawką i Mieszkiem, św. Faustyną, pastuszkami, aniołkami... kolędnikami. Przypnijmy białe kokardy na okoliczność odnowy przyrzeczeń i zanurzmy swe dłonie w zabytkowej, marcinowej chrzcielnicy czyniąc znaki przed obliczem Boga i Świętej Panienki (wszak rocznica chrztu Polski wielka). Pod kościołem św Marcina zaśpiewajmy Dziecinie i Świętej Rodzinie oraz Ich gościom.

OTO NASZ PLAN – ORSZAK KRÓLA KACPRA

Spotkanie o godz.12.30 pod św. Marcinem.

Wyjście Naszego Orszaku – spotkanie Trzech Magów z Królem Herodem – ok. 12.45.

Wspólna droga na Górę – 12.45 – 13.00

OKOŁO GODZINY 13.00

Spotkanie Magów ze Świętą Rodziną na kościelnych schodach (pokłon, złożenie darów).

Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych przez Mieszka i Dobrawkę w obliczu Świętej Rodziny.

Nasze rąk obmycie święconą wodą w zabytkowej, marcinowej chrzcielnicy - od 13.15

Nasze Wieczne Kolędowanie z odziałem Świętej Rodziny, Królów, gości i gospodarzy oraz ”Zjednoczonych Sił Chórów Pasterskich i Anielskich” zebranych przy kościele - od 13.45

Koronka do Miłosierdzia Bożego wraz z... Siostrą Faustyną

Błogosławieństwo na Dobry, Mądry i Szczęśliwy Rok z Bogiem!

DNIA TEGO NIE POZOSTAWAJCIE OBOJĘTNI! PRZYJDŹCIE MIMO WSZYSTKO!

DO ZOBACZENIA!

UWAGA! Dzieci i dorosłych zachęcamy do przywdziania pastuszkowych i anielskich strojów! Wszyscy barwnie i ciekawie przebrani znajdą miejsce koło najważniejszych postaci naszego wędrowania. Weźcie też udział i w innych trwających jeszcze przedsięwzięciach i konkursach o zasięgu ogólnopolskim organizowanych przez fundację Orszaku Trzech Król!.

orszak.org/konkursy              https://www.facebook.com/Orszak.Trzech.Kroli/

W imieniu Organizatorów i Gospodarzy Orszaku Trzech Króli w Żninie