Orszak Trzech Króli; Żnin 6 stycznia 2016

Miło nam zakomunikować, że Królewskie Kolędowanie w Żninie zostało przyjęte i wpisane do Ogólnopolskiej Fundacji Orszaku Trzech Królu z siedzibą w Warszawie.

W związku z tym możemy uczestniczyć w wielu przedsięwzięciach także pomysłach, konkursach o zasięgu ogólnopolskim. Np. możemy zagrać o „żnińskiego” wielbłąda.

orszak.org/konkursy

https://www.facebook.com/Orszak.Trzech.Kroli/

MIESZKAŃCY-PARAFIANIE! UCZNIOWIE „TRÓJKI”! RODZICE! DZIADKOWIE!

Wielbłąd się przyda. Będą o nas dobrze mówić w kraju. To się przyda naszemu miasteczku. Do głosowania szczególnie zachęcamy i za nie dziękujemy aż do końca (dziś jesteśmy na pierwszym miejscu w kraju dzięki pomysłodawcy i zapalonemu inicjatorowi akcji – x. Stanisławowi Talaczyńskiemu), ale istotne jest zaiste, że to nasza parafia góralska gościć będzie tego roku mieszkańców Żnina i okolic. Przygotujmy się na to świętowanie. Powędrujmy tłumnie z Trzema Królami, odszukajmy Króla Czwartego, spotkajmy się z Herodem, Dobrawką i Mieszkiem, św. Wojciechem, pastuszkami, kolędnikami. Przypnijmy białe kokardy na okoliczność odnowy chrzcielnych przyrzeczeń (wszak rocznica chrztu Polski wielka). W kościele p/w św Marcina zaśpiewajmy Rodzącej się Dziecinie.

 O szczegółach napiszemy już wkrótce.

Dnia tego nie pozostawajcie obojętni!

Do zobaczenia.

 W imieniu Organizatorów i Gospodarzy

Orszaku Trzech Króli w Żninie

Wojciech Lisiecki