ORSZAK TRZECH KRÓLI PRZESZEDŁ ULICAMI MIASTA – ŻNIN/2016

Serdecznie się kłaniamy Tym, którzy wsparli naszą społecznościową akcję swym przybyciem, dobrym słowem, głosem „na wielbłąda”, działaniem twórczym, śpiewem i modlitwą. Barwne stroje uczestniczących w Orszaku dzieci, wśród nich i naszych uczniów, całych rodzin z parafialnych wspólnot, zauważycie na dołączonych poniżej zdjęciach i filmach.

Dziękujemy (i tu wybaczcie, że coś z głowy ulecieć mi mogło): dziewczynom trzymającym wartę u progu chrzcielnicy, aktorom Teatru „Szast-Prast” wskazującym do niej drogę, śpiewającym wraz z x. Krzysztofem Zjednoczonym Chórom Pasterskim „Trójki” i Elżbiecie, co z nimi trwała do końca i od początku, Leszkowi, co w Heroda się wcielił majestatycznie, x. Rafałowi, co czuwał i był w ciągłej akcji, „Faustynie” i jej przyjaciółce, co ton śpiewom nadawały, Panom ze Żnińskiego Domu Kultury, co nad sprzętem, oszronionym od mrozu, jakoś zapanowali, kościelnemu Tomaszowi, za pomoc i wnętrz świętych przemeblowywanie, „Galilejskiej Rodzinie”, co się namarzła, a i tak wyglądała prześlicznie, z Marcelem Rumińskim „Jezusem” i Madzią „Anielicą” Rumińską na czele (nie licząc Pani Marty i św. Józefa - Męża).

Dziękujemy wszystkim innym, co coś wnieśli, coś ważnego manifestowali: Królowej naszej na koniu, wojom z „Grodu Piasta”, Dobrawce i Mieszkowi, Marianowi, co naszą parafię godnie w całym kraju i poza granicami przedstawił, na trąbie jerychońskiej grając od pierwszej do ostatniej kwestii, filmowcom i dziennikarzom, wszystkim Wojciechom, co jak zwykle w swych płaszczach dostojnie porządku strzegli, strażakom i policjantom pilnującym naszego bezpieczeństwa, Królom, co na co dzień w strojach kowbojskich w Silverado rolę szeryfów wiodą, Wielkiemu Naczelnikowi Skarbowego Urzędu, co nie zrobił nas na szaro, a osobiście Królom drzwi otwierał, księżom, w asyście służb kościelnych i ministrantów, wiodącym swe wspólnoty przez żnińskie ulice, wielbłądowi i jego Panu (choć Pana Hassana już w Żninie mamy, jak myślą sięgnąć) i x. Stanisławowi, któremu z całą przyjemnością i jam wiernie służył, pomocą umyślną, krzepą i tężyzna, a którego wiara w czyn podjęty, góry przenosić potrafi (choć tym razem to On właśnie do Góry z całym miastem przyszedł). 

Tak trochę z pozycji Górala i w imieniu społeczności „Trójki”

podziękowania spisał i zasłużonym je składa, tu się podpisujący

Wojciech Lisiecki

Orszak Trzech Króli – Żnin/2016

 

ORSZAK TRZECH KRÓLI

LINKI DO STRON FIRMOWYCH I MEDIÓW

„MY”

www.myruchspoleczny.pl

https://plus.google.com/photos/109418674803847559245/albums/6237539270340265921

„TRÓJKA”

www.trojka.edu.pl

TYGODNIK LOKALNY „PAŁUKI”

GALERIA: http://palukitv.pl/galerie/orszak-trzech-kroli-znin-6-i-2016.html

FILMIK: http://palukitv.pl/wideo/2318/Orszak_Trzech_Kroli_Znin.html

GAZETA POMORSKA:

ZDJĘCIA: http://www.pomorska.pl/wiadomosci/znin/gal/9260194,przez-znin-przeszedl-orszak-trzech-kroli-zdjecia,16594456,id,t,zid.html

NASZE MIASTO ŻNIN

ZDJĘCIA: http://znin.naszemiasto.pl/artykul/przez-znin-przeszedl-orszak-trzech-kroli-zdjecia,3616364,gal,t,id,tm.html

ITV ŻNIN

FILM: http://itvznin.pl/video/videopage/orszak-trzech-kroli-w-zninie

PARAFIA MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI W ŻNINIEi:
http://www.parafiamariackaznin.com.pl/galeria/orszak-krolewski-z-wielbladem-w-zninie-%e2%80%93-6-01-2016r.html