Teatr „Szast-Past” i kwietniowe „Galimatiasowe” szlaeństwo

W swych wędrówkach artystycznych, Teatr „Szast-Past”, rodem z „Trójki” Zespołu Szkół Społecznych im. Armii Krajowej w Żninie, trafił (tym razem jako uczestnik) do Teresina na XII Festiwal Teatrów Niesfornych „Galimatias’2013”. Fajnie, że nasze miasto reprezentował tam również Projekt „Tenebrae”, powstały całkiem niedawno w Żnińskim Domu Kultury.

Pomysły sceniczne naszej brygady spotkały się z uznaniem wytrawnych i najczęściej dorosłych widzów, surowych „krytyków sztuki”, czyli przyjaciół z innych znamienitych zespołów teatralnych i Jury. Teatr „Szast-Prast” potwierdza te fakty, ciesząc się do dziś i do szaleństwa oraz szczycąc z otrzymania II Nagrody Festiwalu za spektakl „Brak rozrywek dla młodzieży w naszym mieście, czyli układanki”.

Trzeba zaznaczyć, że do Teresina zjechały tradycyjnie fantastyczne i nietuzinkowe grupy teatralne z odległych zakątków Polski. Część zjechawszych bywała też gośćmi naszego „COŚ-a” (Ogólnopolskich Spotkań Teatrów Coś-chcących), który czeka na swą kolejną, żnińską odsłonę (tym razem we wrześniu).

Więcej informacji (bo chwalić się raczej nie lubimy, bośmy skromni) znajdziecie na stronie Teresińskiego Ośrodka Kultury poświęconej „Galimatiasowi” – www.galimatias.tok.art.pl

Zdjęcia ze spektaklu i informacje o naszej grupie znajdziecie również na stronach www.myruchspoleczny.pl i www.trojka.edu.pl

W imieniu Teatru „Szast-Prast”
Wojciech „menago” Lisiecki