Teatr „Szast-Prast” na Kurtynie 2013 w Bydgoszczy

Miło nam poinformować, że Teatr „Szast-Prast” rodem z „Trójki” i ze Żnina, dnia 25 maja w Bydgoszczy, otrzymał nagrodę główną „Złotą Kurtynę” XVIII Wojewódzkiego Forum Teatrów Szkolnych „Kurtyna 2013”. No i na dokładkę, nasze „teatralne rodzeństwo” - Patrycja i Szymon Konarscy stworzyli postaci sceniczne docenione przez Jury indywidualnymi nagrodami aktorskimi.

Na „Kurtynie” wystąpiliśmy w kategorii gimnazjalnej z ważnym w naszej historii dramatem pt. „zielonawyspapisanerazem.pl”. Premiera tego spektaklu miała miejsce 10 listopada 2012r. w „Trójce” Zespole Szkół Społecznych im. Armii Krajowej z okazji świętowanego u nas w owym czasie, tradycyjnego Dnia Patrona Szkoły. Podjęliśmy ryzyko i postanowiliśmy pokazać naszą opowieść publiczności, wyprowadzając to przedsięwzięcie poza mury naszej Szkoły. Po gościnnym występie na scenie Żnińskiego Domu Kultury (a zaprosili nas organizatorzy „Babiegolądu”) i zauważeniu pozytywnych reakcji blisko stuosobowej grupy kobiet, przyszedł czas na podróż teatralną poza granice naszego miasta. Poddaliśmy się surowej ocenie Jury i kolegów z innych teatrów młodzieżowych zebranych w sali kameralnej Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Cieszy nas to, że udało się nam poruszyć współczesne „problemy z wolnością” i przekonać „wrażliwców” przybyłych na spektakl do ich autentyczności, wagi i potrzebie o tym mówienia.

Kto wie, może w swych poszukiwaniach i dzięki chęci dzielenia się swoją twórczością, trafimy jeszcze i w inne zakątki naszego kraju? W Bydgoszczy bywaliśmy już niejednokrotnie, a i zdarzało się gościć w Łodzi, Barcinie, Poznaniu, Świeciu, Teresinie koło Sochaczewa, Damasławku i Wągrowcu oraz w Szczecinie. A w tym ostatnio wspomnianym, portowym mieście, wkrótce SOFFT - VII Salezjański Ogólnopolski Festiwal Teatralny. Zapraszają nas tam na początku sierpnia. Kusi nas kolejne spotkanie teatralne. Zachęca wakacyjna pogoda i jeden z największych w świecie zlot dalekomorskich jachtów - ALL SHIPS RACES 2013.

 
Czy będziemy gotowi? Czas pokaże! Trzeba sporo siły i.... przeliczeń swych finansowych możliwości, bo podróż w czasie długa i daleka. Och, sponsorzy mile widziani!
 
 

Z pozdrowieniem od całej, wielce szczęśliwej dziś brygady „Szast-Prast”
 menadżer (to może na wyrost nieco)
 Wojciech „Qlturysta” Lisiecki