Byliśmy pośród „świętych”!

No może aż tacy „święci” to nie jesteśmy, ale grało nam się niezwykle niezwykle podczas plenerowego spotkania zorganizowanego przez Parafię pw. NMP Królowej Polski w Żninie z okazji kanonizacji naszego papieża Jana Pawła II. Społeczność „Trójki” reprezentował Teatr „Szast-Prast' w spektaklu „Faustyna”.

Fajnie, że Bóg wysłuchał naszej koronkowej modlitwy, był jak zwykle miłosierny i wstrzymał nad Żninem siąpiący od rana deszcz. Na placu dominikańskim było co oglądać. Szkoły podeszły do sprawy poważnie i profesjonalnie, co potwierdzali spontanicznie reagujący widzowie.

Dzięki za to zaproszenie i możliwość zagrania pierwszego w historii naszego teatru spektaklu plenerowego. Tak się trochę zamarzyło, by zrealizować obmyśliwane wcześniej Misterium Męki Pańskiej gdzieś tu, w górskiej scenerii. Po takich doświadczeniach...

Znajdziecie nas pośród wielu ciekawych kadrów i słów zamieszczonych w lokalnej prasie i na stronie kościoła. Popatrzcie, co przygotowali inni. To było barwne przedsięwzięcie, miłe Panu i Karolowi, który i literatem, i aktorem był, i kochał młodzież.

Wielkie ukłony dla naszych aktorów znoszących dzielnie nie zawsze sprzyjające okoliczności przyrody.

Wojciech Coteżtambył

A oto linki do materiałów zamieszczonych w internecie: