"FAUSTYNA" I NASZE CZUWANIE W ŚW. MARCINIE

Po Bydgoskich wojażach i sukcesach Teatru "Szast-Prast" nadszedł czas na "Faustynę” i nasze wspólne czuwanie w kościele św. Marcina, czyli u nas, tuż pod „Trójką”. 10 czerwca o 21.00 pojawiliśmy się z naszą teatralną pielgrzymką w trakcie długiego dnia i kawałka nocy, chwil poświęconych adoracji Najświętszego Sakramentu. Tak to wymyślił x. Dawid (nasz nieoceniony wikary, który pełen jest pomysłów i energii). On właśnie dał nam szansę udziału w wieczornej części dnia tego.

Cały dzień przebiegał w bardzo specyficznym klimacie skupienia. Wielu ludzi odnalazło swój azyl we wnętrzu otwartej dla nich od świtu świątyni. Wieczornym działaniom na terenie przykościelnym sprzyjała wiosenna pogoda. Ileż ludzi przybyło! To oczywiście całe rodziny, mamy, tatusiowe, babcie, dziadkowie, wujostwo i aktorskie rodzeństwo, ale i sporo znajomych twarzy naszych parafian oraz przybyłych gości. Bardzo byliśmy ciekawi, czy uda się wprowadzić odpowiedni nastrój i zaprosić wszystkich zebranych na ostatnie, wieczorne nabożeństwo.

Chyba poszło nam nieźle? W wielkim skupieniu po prezentacji naszego spektaklu, do mrocznego wnętrza kościoła, z wyraźną, delikatnie podświetloną ekspozycją Najświętszego Sakramentu, prowadziła wszystkich „Faustyna”, pielgrzymi, sztandary i x. Dawid, który Bogurodzicą i swym przenikliwym śpiewem i modlitwą kończył błogosławiąc wszystkich zebranych.

To było dla nas wielkie wyzwanie, a Duch Święty (szumiąc nawet w koronie pobliskiego drzewa) był z nami oraz z tymi, co poczuli zwykłą, międzyludzką bliskość.

Dziękujemy za przybycie!

 

W imieniu organizatorów i Teatru "Szast-Prast"
Wojtek "Qlturysta" LisieckiGaleria.