OBCHODY ŚWIĘTA PATRONA SZKOŁY

W dniach od 10-12 listopada 2014r. w „Trójce” obchodziliśmy uroczystości związane z Dniem Patrona Szkoły – Armii Krajowej. Jak co roku, 10 listopada o godzinie 16:00 w kościele św. Marcina spotkaliśmy się na mszy świętej sprawowanej przez księdza kanonika Piotra Rutkowskiego. Jednak tym razem w trakcie całego nabożeństwa śpiewał szkolny chór pod batutą pani Elżbiety Kończal. Po mszy swoje przemówienie wygłosił pan Franciszek Szafrański, który co roku towarzyszy społeczności szkolnej w obchodach Dnia Patrona.

Po tej części uroczystości wszyscy zebrani goście udali się pod tablicę upamiętniającą Armię Krajową, która mieści się na ścianie budynku „Trójki”, aby tam oddać hołd poległym żołnierzom i odśpiewać „Rotę” oraz hymn szkoły. Następnie Pan Dyrektor zaprosił wszystkich na spektakl pt. „Czarna sukienka” w wykonaniu Teatru „Szast-Prast” (reżyseria: pani Joanna Lisiecka) – tym razem o losach w czasie wojny zwykłych ludzi, zwłaszcza kobiet

i dzieci. Pouczająca sztuka wzruszyła niejednego z zebranych gości. Po „Czarnej sukience” przyszedł czas na poczęstunek – na gości czekała kawa, herbata i rogale marcińskie.

W Święto Niepodległości odbył się tradycyjny, w tym roku już ósmy,  „Rajd Rowerowy Żnińskim Szlakiem Pamięci”, w którym udział wzięli uczniowie klasy VIa i VIb szkoły podstawowej. Po rajdzie uczestnicy zjedli pizzę i udali się do domów, aby Święto Niepodległości celebrować z własnymi rodzinami.

12 listopada o godzinie 17:00 odbyło się kolejne wystawienie „Czarnej sukienki” - tym razem zaproszeni byli rodzice uczniów „Trójki”. Tak zakończono coroczne obchody ku czci Armii Krajowej i 24. rocznicy nadania szkole tego zaszczytnego imienia. Jak co roku przebiegały one w atmosferze refleksji i zadumy, która to atmosfera jednak nie przytłaczała i pozostawiła w życiu każdego uczestnika pozytywne wspomnienia i doświadczenia.

Szymon Mońko klasa III gimnazjum

KTO BYŁ I KTO NIE? PROSIMY BARDZO. OTO GODZINA Z TEATREM „SZAST-PRAST”. MIŁEGO OGLĄDANIA - https://www.youtube.com/watch?v=5sIys0gnPBk

zdjęcia w naszej galerii

w galerii Stowarzyszenia "MY"